توصیه هایی در انتخاب شرکت و یا متخصص سئو

 

بهینه سازی موتور جستجو یا بهینه ساز موتور جستجو

SEO(Search engine optimization)

همکاری یا استخدام یک متخصص سئو یا شرکت سئو می تواند به بهبود سایت و صرفه جویی در زمان کمک کند . اما این احتمال هم هست که به سایت و برند شما آسیب برسد. اگر شرکت یا متخصص سئو به شما توصیه های غیر اصولی کند ، یا روش های غیر اصولی و میانبر های زود بازده اشتباه برای بهینه سازی وبسایت شما استفاده کند.

در ادامه توصیه هایی را به شما خواهی کرد که باید برای انتخاب یک شرکت سئو یا متخصص سئو در نظر بگیرید:

 • مصاحبه با متخصص سئو

یک شرکت سئو یا متخصص خوب سئو فقط روی رتبه بندی موتورهای جستجو تمرکز نمی کند.

و اینکه در چه رابطه ای یا جایگاهی ظاهر خواهد شد . بلکه باید در مورد نحوه بهبود و بهینه سازی کسب و کار و افزایش درآمد شما از طریق موتورهای جستجو کمک کند . یک شرکت سئو یا متخصص سئو چنین سوالاتی را از شما می پرسد.

 • چه ویژگی های منحصر به فردی باعث می شود محصول یا خدمات شما برای مشتریان ارزشمند باشد؟
 • مشتریان شما چه ویژگیهایی دارند؟
 • در حال حاضر سایت شما را چگونه پیدا می کنند؟
 • بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو چگونه به مدل درآمدی کسب و کار شما کمک می کند؟
 • چه کانال های بازاریابی را تا کنون استفاده کرده اید؟
 • از تبلیغات آفلاین استفاده کی کنید ؟ شبکه های اجتماعی چطور؟
 • رقبای شما چه کسانی بودند و در چه زمینه ای موفق بوده اند؟
 • رقبای شما چه فعالیت هایی به صورت آنلاین و بالقوه آفلاین انجام می دهند؟ نقاط ضعف و قدرت آنها چیست؟

اگرشرکت یا متخصص سئو علاقه ای به داشتن بیشتر در مورد کسب و کار شما نداشته باشد و از دیدگا کلی به کسب و کار شما نگاه نکند . به دنبال یک شرکت یا متخصص سئوی دیگری باشید.

بهینه سازی سایت برای ما بدون اطلاع از اهداف کسب و کار و شناخت مشتریان و سایر تلاشها و کانالهای بازاریابی ، اگر وعده یا ضمانت غیر واقع گرایانه مثلا رتبه یک گوگل را شنیدید ، حتما روی آن شرکت یک خط قرمز بکشید.

هیچکس نمی تواند رتبه اول گوگل را تضمین کند و اغلب شرکت ها و متخصصینی که این تضمین را می دهند ، معمولا کارهایی را انجام می هند که بر خلاف دستورالعملهای گوگل است. مانند ایجاد بک لینکهای غیر طبیعی و ساخت سایت برای ایجاد بک لینک . این اقدامات می تواند سایت یا صفحات وبسایت شما را به طور دائم از نتایج گوگل حذف کند.

حذف رتبه شما در نتیجه نقض شدید قوانین گوگل انجام خواهد شد.

 

 • بررسی سوابق و نمونه کارهای شرکت یا متخصص سئو

باید با مشتری های قبلی شرکت صحبت کنید و مطمئن بشوید که فعالیت ها و توصیه های شرکت سئو نتایج مفیدی داشته است. و با سیستم اونها به صورت مداوم و منظم همکاری موثری داشته است.شاید باید اطمینان حاصل کنید که نتایج ب دست آمده پایدار بوده و موقتی نبوده است.

یک متخصص و یا شرکت خوب سئو به شما و کسب و کارتان کمک می کند تا بر روی فعالیت های تجاری کلی کسب و کارتان و برای برند شما برنامه های بلند مدت داشته باشد.

 • درخواست تحلیل فنی سایت از شرکت سئو

اگر به شرکت سئو مورد نظر اعتماد دارید . به آنها دسترسی محدود نه دسترسی کامل به داده های سرچ کنسول و گوگل آنالایتیکس بدهید.

قبل از اینکه آنها روی سایت شما انجام دهند. تا لیستی با اولویت بندی در اختیار شما قرار دهند. تا لیستی از کارهایی که باید برای بهبود سئو انجام شود را به شما بدهند.

در تحلیل فنی سایت شرکت سئو باید مشکلات سایت و نکات و موارد پیشنهادی را اولویت بندی شود. این پیشنهادات باید بر اساس اطلاعات مربوط به سایت شما باشد. باید به خوبی در مورد حضور آنلاین شما قابلیت پیاده سازی داشته باشند. و باید از اقدامات غیرطبیعی که ممکن است خلاف دستورالعمل های گوگل باشد خودداری کنند. نکات و پیشنهادهایی که باید به دنبال آنها باشید. به طور ایده آل روی تکنینک ها و استراتژِی های متمرکز باشد که مخاطبان و کاربران شما را هدف قرار دهد نه موتورهای جستجو را .

تحلیل سایت همچنین باید شامل میزان سرمایه گذاری کلی لازم و تاثیرات مثیت آن در کسب و کار شما باشد. پس از مصاحبه ، بررسی های مشتریان سابق و تحلیل های فنی ، شما می توانید ارزیابی شرکت های سئو یا متخصصی سئو را انجام دهد با استفاده از کمترین منابع.

آنها  همچنین پیشرفتهایی را پیشنهاد می کنند  که ممکن است زمان بیشتری را ببرد . اما باعث رشد شما در دراز مدت خواهد بود.

شرکت یا تخصص سئو باید مانند شخصی باشد که بتوانید علاوه بر کار ، تجربه هم بدست آورید. از او بیاموزید و به پیشبرد مسیر و راه پیش روی خود و کسب و کارتان کمک کنید . پس از استخدام یا انعقاد قرارداد با آنها همکاری کنید تا در مورد اهداف یا معیارهای بخش سنجش و نحوه پیگیری نتایج به توافق برسید. بنابراین شما می دانید چه چیزی از این همکاری عایدتان خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

Help-Desk
//]]>